تجهیزات هوشمند آزمایشگاهی realsim - اخبار - تجهیزات هوشمند آزمایشگاهی

به گزارش روابط عمومی شرکت فناوران شریف، ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در دی ماه 1397 برگزار خواهد شد.

 به نقل از معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری، این نمایشگاه که 5 دوره آن تا بحال برگزار شده و هر ساله در اردیبهشت ماه بوده است و به دلیل درخواست شرکت‌های دانش بنیان سازنده این تجهیزات و مواد، روشن‌تر شدن تخصیص بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در زمان خرید، تسریع ثبت سفارش و فرآیندهای مالی مرتبط و همچنین کمک به سازندگان تجهیزات در واقعی شدن میزان سفارش‌های دریافتی از خریداران، زمان برگزاری آن تغییر یافته است.

 

 تولید ملی

 

در آخرین دوره این نمایشگاه، 370 شرکت حضور داشتند که بیش از 10 هزار مدل محصول را عرضه کردند و خریداران نیز، بیش از 70 میلیارد تومان خرید انجام دادند.

 رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران همچنین اعلام کرد: شرایط حضور محصولات و شرکت‌ها، سیاست‌های حمایتی نمایشگاه و همچنین زمان و نحوه ثبت در ششمین نمایشگاه، متعاقباً در تابستان سال 97 اطلاع‌رسانی خواهد شد و متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در خبرنامه سایت www.iranlabexpo.ir در جریان آخرین اخبار قرار گیرند.

  

 

 

+ انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ سعی کنید «درست حرف زدن» را تمرین کنید! این تمرین در میزان رشد شما و سازمان شما بسیار موثر است.

- انسان منفعل: در يك سیستم معیوب؛ سعي كنيد «لال بودن» را تمرين كنيد! اين تمرين در ميزان عزيز بودن شما بسيار موثر است.

 

+ انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ هیچگاه کارمندان را با یکدیگر مقایسه نکنید؛ بلکه سعی کنید با نشان دادن خلاقیت هایی ویژه از خود توانایی های خود را اثبات کنید.

- انسان منفعل: در يك سیستم معیوب؛ هيچگاه كارمندان را با يكديگر مقايسه نكنيد؛ چون قطعاً شاهد تبعيض خواهيد بود.

 

خلاقیت

 

+ انسان خلاق:  اگر مدیر شما 3 یا 4 ایراد دارد انتظار رفتنش را نکشید، چون در شرکت های خصوصی، این مدیر نیست که تغییر می کند و معمولاً در جای خود ثابت هستند، پس سعی کنید بسیار محترمانه و در یک فضای مناسب نکات رو به او متذکر شوید تا شما نیز باعث رشد مدیر خود شوید.

- انسان منفعل: در يك سيستم معیوب؛ اگر مدیرتان 3 يا 4 ايراد دارد انتظار رفتنش را نكشيد، چون قطعاً نفر بعدي او 43 ايراد دارد!!

 

+ انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ می توانید با کارهای درست کم و کوچک، خودی نشان دهید اما باید به فکر تحول های عظیم و انجام کارهای بزرگ باشید. اما یادتون باشه زمان، همه چیز رو اثبات می کند.

- انسان منفعل: از نظر یک شخص منفعل، شما مي توانيد با كارهاي كم و كوچك، محبوبيت فراواني به دست آوريد؛ فقط كافي است «زبان» خود را تقويت كنيد!

 

+ انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ هر چه بیشتر کار و تلاش مستمر با اندیشه بالا داشته باشید احتمال موفقیتتان بیشتر است. بزرگی می گوید موفقیت حاصل کسری است که صورت آن تلاش و مخرج آن توقع است، حال اگه مخرج به سمت صفر میل کند حاصل کسر به سمت بی نهایت خواهد رفت.

- انسان منفعل: در يك سیستم معیوب؛ ممكن است كه هر چه بيشتر كار كنيد، بيشتر خوار و خفيف باشيد.

 

+ انسان خلاق: در یک سیستم معیوب؛ با اشکالات سازمان تان نسازید و همیشه آنها را با مدیر خود در میان بگذارید؛ حتی اگر در این صورت یک مشکل دیگر به سازمان اضافه شود و آن مشکل، شما باشید، باز هم شما در عمرتان مفید بوده اید مانند یک بوته میوه نه مانند یک علف هرز که فقط از منابع استفاده می کنه و فایده ایی ندارد .

 انسان منفعل: در يك سیستم معیوب؛ با اشكالات سازمان تان بسازيد و هرگز آنها را با مديرتان در ميان نگذاريد؛ در غير اين صورت يك مشكل ديگر به سازمان  اضافه مي شود. آن مشكل، شما هستيد!

 

 

 

 

پنجمیــن نمــایشگاه تجهیــزات و مــواد آزمــایشگاهـی از 4 تـا 7 اردیبهشـت 1396 در نمـایشگاه بیـن المللی تهـران برگزار گردید.

 

 هر  5 میلیـون تومـان خرید؛ یک هــارد اکسترنــال

هر 10 میلیون تومـان خرید؛ یک تبـلــت کیبورد دار

هر 25 میلیون تومـان خرید؛ یک لپ تاپ استاندارد

 

 

 

 مهلت ثبت پیش فاکتور:

 1396/02/04  لغـايت  1396/02/14

 

قابل ذکر است که هدایا به فاکتورهای بدون تخفیف تعلق می گیرد؛ بعبارت دیگر خریدارانی که تقاضای تخفیف دارند مشمول هدایای مذکور نمی شوند.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  3- 66088252  تماس حاصل نمایید.

با توجه به گزارش منتشر شده رتبه ایران در شاخص توانمندسازی تجاری در گزارش سال‌های 2014 تا 2016 با تنزل رتبه مواجه بوده و از رتبه 130 به 132 رسیده است.

وضعیت ایران در معیارهای تعریف شده برای اندازه‌گیری توانمندسازی تجاری در بین 6 معیار «نرخ تعرفه،‌ سهم واردات معاف از حقوق گمرکی، حاشیه برتری در بازارهای مقصد، تعرفه اسمی، زمان صرف شده برای واردات و فضای باز برای مشارکت خارجی» وضعیت نامطلوب‌تری داشته به‌طوری که در این معیارها رتبه ایران از بین 136 کشور در محدوده 130 تا 136 قرار گرفته است. اما توانسته درخصوص معیارهای «شاخص کیفی جاده‌ها، کیفیت زیرساخت‌های راه‌آهن، شاخص اتصال خطوط کشتیرانی، کیفیت جاده‌ها،‌ کارآمدی خدمات پستی و اشتراک اینترنتی با پهنای باند ثابت» رتبه کمتر از 70 را کسب کند و به این طریق در وضعیت بهتری قرار گیرد.

 

با توجه به این گزارش می‌توان گفت ایران از لحاظ زیرساخت‌های ارتباطی از وضعیت نسبتاً بهتری در مقایسه با معیارهای مرتبط با فرآیندها و ساختارهای تعرفه‌ای برخوردار باشد، به‌طوری که بهترین معیارها در رکن قابلیت دسترسی و کیفیت زیرساخت حمل و نقل قرار دارند. از سوی دیگر ارکان دسترسی به بازار داخلی و خارجی ضعیف‌ترین معیارها را به خود اختصاص داده‌اند. در مقابل دو رکن مذکور که تنزل رتبه را در سال‌های 2014 تا 2016 تجربه کرده‌اند، در حالی که در پنج رکن دیگر بین 2 تا 6 پله بهبود یافته‌اند.

 

 

براساس ارزیابی‌های صورت گرفته در سال 2016 ایران در میان 20 کشور منطقه در شاخص توانمندسازی تجاری توانست یک پله بالاتر از یمن در جایگاه نوزدهم قرار گیرد. در این سال کشورهای سنگاپور، هلند و هنگ‌کنگ به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را در شاخص توانمندسازی تجاری کسب کرده‌اند. ایران در سال 2016 برای شاخص توانمندسازی تجاری در دنیا امتیاز 16/ 3 را از امتیاز یک تا 7 به خود اختصاص داد.

رتبه ایران نیز از میان 136 کشور در این سال 132 بوده است.

 پنجمین دوره «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» از 4 تا 7 اردیبهشت ماه 96 - در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

با توجه به رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری در مورد حمایت از تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی، «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» همچون سالهای گذشته به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با هدف تقویت تولید داخلی و رونق اقتصادی راه اندازی شده، در اردیبهشت برگزار می شود.

 گروه بندی کالاهای نمایشگاه به شرح ذیل خوهد بود.

 • نفت، گاز و پتروشیمی؛
 • برق، الکترونیک، نرم‌افزار؛
 • عمران و ساختمان؛
 • مکانیک، شیمی و متالورژی؛
 • کشاورزی و محیط‌ زیست؛
 • فیزیک پایه؛
 • تجهیزات عمومی آزمایشگاهی؛
 • تجهیزات و ماشین‌آلات در حوزه فناوری های راهبردی؛
 • مهندسی پزشکی و زیست مواد؛
 • مواد آزمایشگاهی
 • تجهیزات آموزشی با فناوری مناسب
 • تجهیزات حوزه تست و آزمون صنعتی
 • ارایه کنندگان خدمات کالیبراسیون

 

امید است که همه ما بتوانیم گامی در جهت تحقق شعار سال 1396 «اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال» برداریم.

 

صفحه1 از2

امروز : ۱۴۰۳/۰۴/۳۰

جدیدتـرین اخبار فناوران شریف

 • برگزاری ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران - دی ماه 1397
  ادامه مطلب >>
 • تفاوت بین انسان‌های خلاق و منفعل در ارتباط با اصلاح یک سیستم معیوب
  ادامه مطلب >>
 • وضعیت ایران در توانمندسازی تجاری
  ادامه مطلب >>

   

 

 

 

   تلگرام فناوران شریف     instagram fanavaran sharif      LINKEDIN fanavaran sharif     google+ fanavaran sharif